Sprzedaż mieszkania krok po kroku. Krok 7 z 12 – wykonanie zdjęć nieruchomości.

By HomeDeal | 2017-06-07

Zdjęcia, które wykonamy, niezależnie od tego czy wcześniej przygotujemy Naszą nieruchomość do sprzedaży lub najmu, “pokażą” naszą nieruchomość światu. Pamiętajmy o tym. Pamiętajmy, że odwiedzający Nas “kupują” oczami.

To trochę tak jak ze wspomnianą randką, czy też pierwszym wrażeniem na rozmowie o pracę. Zawsze przygotowujemy się najlepiej jak potrafimy, po to, by druga strona randki była Naszą osobą (nieruchomością) zachwycona. W przypadku sprzedaży nieruchomości randka odbywa się z “rynkiem” i każdą osobą, która wizytuje nasze mieszkanie, dom, lokal. Naszą ofertę musimy rynkowi zaprezentować tak dobrze jak tylko potrafimy. Na randkę zaś przychodzą tylko te osoby, którą zachęcone są wizerunkiem uwidocznionym na zdjęciach.

Interesujące, że jest to jeden z najczęściej zaniedbywanych elementów. Zarówno przez osoby niezwiązane z rynkiem nieruchomości – osoby bezpośrednio sprzedające swoje np. mieszkania jak i podmioty utrzymujące się zawodowo z obrotu nieruchomościami – pośredników.

Przyczyną tego zjawiska dla osób bezpośrednio sprzedających nieruchomości jest po prostu brak odpowiedniej wiedzy lub przekonanie, że zdjęcia ze smartfonu wystarczą. W przypadku pośredników wynika to z braku standardu wyłączności w Polsce i obawom przed pominięciem pośrednika przez kupującego. To jednak temat na cały osobny wpis.

Na zdjęciach pokazywane są więc: pralki, łóżka, klamki, pościele, lodówki, kąty, narożniki, kanapy, żyrandole. Wszystko tylko nie nieruchomości, które są przedmiotem oferty. Dodatkowo fotografie są: niedoświetlone, niepoprawnie oddają wymiary pomieszczeń, pomniejszają dostępne powierzchnie.

Najlepsza technologia nie zastąpi umiejętności wykonania profesjonalnych zdjęć. Możemy mieć najlepsze chęci, jednak smartfony nie zostały stworzone do fotografowanie ofert nieruchomości. Pamiętajmy, że konkurujemy z kilkudziesięcioma lub nawet kilkuset ofertami.

Tu mała dygresja w formie pytania – w nawiązaniu do tekstu powyżej.
Czy agent nieruchomości zrobi dobre zdjęcia?
Najczęściej będzie myślał o tym, by zdjęcia zrobić tak by oferty nie “podebrała” mu konkurencja lub klient, który pójdzie do bloku czy budynku by znaleźć mieszkanie samodzielnie. I zrobi przy tym te same błędy co my sami, niejako z konieczności, by nie został pominięty przez zainteresowanego zakupem.

Zlećmy zadanie profesjonaliście. Zdjęcia, które otrzymamy możemy przekazać dowolnej liczbie agentów nieruchomości czy zaprezentować dowolnej liczbie osób w internecie

Poszukajmy w internecie, popytajmy znajomych czy ktoś zlecał profesjonalnemu fotografowi wykonanie zdjęć, poczytajmy opinie, wybierzmy z listy tego, który będzie Nam odpowiadał.

Rozwiązaniem są też nasze usługi:
Zdjęcia Premium,
Zdjęcia Basic,
które zapewniają profesjonalnie wykonane zdjęcia, które pięknie zaprezentują Naszą nieruchomość czyli to czym zainteresowany jest kupujący. Profesjonalnie zaprezentują naszą nieruchomości przed planowaną randką z kupującym.

Wersje usługi podzielone są według poziomu usługi:
>>Basic, Premium
oraz ilość pomieszczeń
>>do 3 i do 5 pokoi.
Cena dla zdjęć powyżej 5 pomieszczeń ustalana jest indywidualnie.