Sprzedaż mieszkania krok po kroku. Krok 6 z 12 – wycena po przygotowaniu nieruchomości.

By HomeDeal | 2017-06-08

Przygotowanie nieruchomości za nami. Zrobiliśmy więc to co poprzedza udaną randkę, przygotowaliśmy się do niej. Co prawda czasem wiąże się to z wydatkami przed randką, jednak przynosi dużo lepsze efekty niż pójście na randkę nieprzygotowanym/ą.

Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu naszej nieruchomości do sprzedaży awansujemy do inne ligi. Teraz możemy porównać naszą ofertę z innymi ofertami z wyższej półki, to trochę tak jak z hotelem. Przechodzimy na poziom o co najmniej jedną gwiazdkę więcej.

Dzięki przygotowaniom możemy liczyć na dwa praktyczne efekty.

Po pierwsze sprzedamy szybciej. Pieniądz ma także swą cenę w czasie. Czyli pieniądze na moim koncie 2-3-4 miesiące wcześniej pracują dla mnie. To konkretny zysk.

Po drugie możemy oczekiwać wyższej ceny za naszą nieruchomość.

Musimy tu wrócić do treści naszego wpisu o wycenie. Jako właściciele nieruchomości chcemy ją sprzedać jak najdrożej. To zrozumiałe. W swoich zamiarach jednak często przeszacowujemy to ile powinniśmy otrzymać pieniędzy. Chcemy za dużo. W tym wypadku przygotowanie nieruchomości pozwoli Nam zmniejszyć dystans pomiędzy naszymi oczekiwaniami, a tym za ile sprzedamy nieruchomość.

Teraz wróćmy do wyceny. Tu znajdziecie pełną odpowiedź na pytanie: Jak dobrze wycenić nieruchomość?