Sprzedaż mieszkania krok po kroku. Krok 5 z 12 – przygotowanie nieruchomości.

By HomeDeal | 2017-06-09

Wszystkie kroki jakie robimy na “Ścieżce sprzedaży” są ważne. Omawiany tutaj krok jest jednym z ważniejszych jeśli nie najważniejszym. Dlaczego?

Ponieważ wiąże się z bezpośrednim kontaktem kupującego z naszą nieruchomością. Jest więc bezpośrednim kontaktem kupującego z produktem, który chce kupić. Często o tym jako sprzedający zapominamy.
Bo czy sami chcielibyśmy kupić ubrudzone spodnie, poplamioną bluzkę czy pomiętą koszulę?
Często zapominamy również, że ten krok wiąże się także z przygotowaniem siebie i naszą pozytywną postawą wobec wizytujących. Szerzej na ten temat w opisie kroku 9.

To jak przygotujemy naszą nieruchomość skutkować będzie najbardziej widocznym “gołym okiem” efektem naszego procesu sprzedaży. To wyniki tego etapu kupujący zobaczy jako pierwsze, to w nim chcemy by się “zakochał”. Dobre przygotowanie nieruchomości możemy porównać do (wspomnianego już) przygotowania na randkę czy do rozmowy o pracę. Zawsze przygotowujemy się najlepiej jak potrafimy, wkładamy garnitur czy najlepszą garsonkę (choć może nie wszyscy).

Pamiętajmy, chodzi o duże pieniądze, nasze pieniądze.

Na dobre przygotowanie nieruchomości składają się działania prowadzące do poprawy wizerunku naszej nieruchomości, a co za tym idzie szybszej sprzedaży, opcjonalnie zaś także do wzrostu ceny jaką możemy uzyskać za naszą nieruchomość. Czyli otrzymania kwoty wyższej niż moglibyśmy otrzymać przed przygotowaniem nieruchomości.

Naturalnie ważna jest też ekonomika tego rozwiązania. Czyli wydatki muszą się nie tylko zwrócić, ale zwrot powinien przewyższyć nakłady – po prostu opłacać się Nam.

Dobre przygotowanie to skrócenie ilości potrzebnego do sprzedaży czasu (np. przedstawienie dokumentu z opisem czystego stanu prawnego skraca czas decyzji nabywcy i banku, który udziela kredytu). Dobre przygotowanie sprawia, że mieszkanie, lokal, dom wyglądają dobrze w oczach potencjalnych nabywców, co za tym idzie byśmy my przedstawiamy siebie w oczach nabywców profesjonalnie. Co za tym idzie będziemy odbierani przez kupujących jako solidni partnerzy, z którymi warto rozmawiać – zawrzeć transakcje kupna-sprzedaży.
Skupmy się więc na działaniach związanych z fizycznym przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży.

Przeprowadzamy wszystkie działania, które sprawią, że nieruchomości będzie czysta, przestrzeń właściwie wyeksponowana, pomieszczenia doświetlone.
Proste czynności, które Nam w tym pomogą:

1. Solidne sprzątanie.
2. Usunięcie wszystkich starych i niepotrzebnych rzeczy.
3. Mycie okien (tak wszystkich).
4. Wymiana wszystkich żarówek, które nie świecą.
5. Aranżacja wyposażenia pomieszczeń tak by było w nich jak najwięcej przestrzeni.
6. Usunięcie: prania, zabawek dziecięcych, środków higieny osobistej.
7. Ogólny przegląd pomieszczeń pod kątem dobrego ich wizerunku.

Chodzi Nam o to co powoduje pojawienie się większej sumy pieniędzy na naszym koncie w jak najkrótszym czasie.

Środki wydatkowane na przygotowanie nieruchomości to bardzo opłacalny i niewielki wydatek w porównaniu z korzyściami jakie przynosi oraz przeliczeniem na powierzchnię nieruchomości:

Pakiet

Internet

Basic

Standard

Do 100m2

3,99 zł/m2

9,94 zł/m2

11,98 zł/m2

Do 70m2

4,27 zł/m2

10,70 zł/m2

14,27 zł/m2

Do 40m2

4,98 zł/m2

13,73 zł/m2

19,98 zł/m2

Opisane powyżej działania możemy przeprowadzić samodzielnie. Musimy jednak pamiętać, że profesjonalista, który zawodowo zajmuje się przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży zrobi to znacznie lepiej od Nas.
Jak więc uzyskać profesjonalne przygotowanie nieruchomości jeśli aranżacja i wystrój wnętrz to nie nasze najsilniejsze strony?

Najprościej jest skorzystać z jednego z pakietów home stageingu dostępnych w naszym serwisie. Dostępne są pakiety od samego doradztwa aż po faktyczne wykonanie aranżacji:

Home Staging Premium.
Home Staging Standard.
Home Staging Basic.
Home Staging Internetowy
.

Pakiety podzielone są według poziomu usługi (Internet, Basic, Standard, Premium) oraz powierzchnię nieruchomości, która podlega usłudze (od 40 do powyżej 101 metrów kwadratowych).
Im większe zaangażowanie przez sprzedażą tym lepszy wynik po. Proszę o tym pamiętać przy wyborze pakietu.

Pakiet

Premium

Standard

Basic

Internet

Obsługa

Bezpośrednia

Bezpośrednia

Internetowa
Bezpośrednia

Internetowa

Koncepcja poprawy wizerunku

Porada wizerunkowa

Omówienie koncepcji

Lista prac

Lista zakupów

Lista sklepów

Lista cen

Wykonanie zakupów

Aranżacja lokalu

Sesja zdjęciowa

Obróbka cyfrowa zdjęć

Rzut mieszkania

Jak utrzymać efekt po przygotowaniu jak najdłużej? To proste. Zrobić super zdjęcia, o tym jednak w opisie kroku 7.
Poza zdjęciami zaś, po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem i przed wizytacją starać się jak najlepiej przywrócić stan przed wykonaniem zdjęć. Pomyślimy o tym jak o przygotowaniu do wspomnianej wcześniej randki.