Historie klientów homedeal.pl: sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym, Warszawa, Wola część 2.

By HomeDeal | 2018-04-15

Sytuacja faktyczna: Sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym – Warszawa.

Historia mieszkania na Woli ciąg dalszy, część 2z2.

Nasze działania rozpoczęliśmy od koordynacji planu z prawnikiem, który rozwiązywał sprawę zapisów komorniczych. Naturalnie za zgodą właściciela nieruchomości. Wiedzieliśmy więc na bieżąco jaki jest stan spraw i jak przedstawiać te kwestia potencjalnym podmiotom zainteresowanych kupnem.

Następnie, a właściwie równolegle przystąpiliśmy do profesjonalnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Zamówiliśmy dla mieszkania usługę w home stageingu w pakiecie Premium. W ramach usługi rekomendowano m.in.

a. zmianę kolorów wszystkich pomieszczeń – malowanie,
b. usunięcie tynku strukturalnego,
c. położenie nowego tynku tradycyjnego,
d. liczne acz drobne naprawy stolarki, podłóg, listew, przełączników, gniazdek elektrycznych,
e. dokupienie kilkunastu drobiazgów,
f. wymianę oświetlenia.

Ponownie w porozumieniu z właścicielem zorganizowana i  zamówiona została ekipa remontowa, ustalono budżet przedsięwzięcia i przystąpiono do prac. Niestety, w tym przypadku nastąpiło niewielkie przesunięcie terminu zakończenia prac, ale nie miało to wpływu na płynność sprzedaży.

Odświeżenie mieszkania zakończone zostało aranżacją wnętrza m.in. umieszczeniem dekoracji, dodatków. Następnie wykonana została sesja zdjęciowa, z doświetleniem i cyfrową obróbką zdjęć. W naszym sklepie to usługa zdjęcia premium.

Dzięki home stage-ingowi i fachowej sesji efekt odświeżenia mieszkania został doskonale utrwalony i dodatkowo wyeksponowany. Efekt to doskonale przygotowane mieszkanie i świetny materiał do prezentacji oferty w serwisach ogłoszeniowych nieruchomości.

Oferta sprzedaży została zamieszczona w najlepszych serwisach ogłoszeniowych. Jednocześnie wysłaliśmy dane oferty i materiały do naszej partnerskiej sieci pośrednictwa nieruchomości. Szybko pojawili się pierwsi wizytujący. Każda wizyta została profesjonalnie przeprowadzona, a odwiedzający otrzymali odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.

Do szczęśliwego finału, sprzedaży mieszkania, doprowadziło nas 36 wizyt. Towarzyszyła temu niezliczona ilość pytań, wątpliwości, rozmów. Finalnie zaś negocjacji. W tym przypadku dynamicznych i niezwykle konkretnych. Szybko ustalone zostały cena, zadatek, zaliczka, terminy i inne warunki transakcji.

Dzięki współpracy z nadmienionym wcześniej Radcą Prawnym rozwiązane zostały kwestie:

  • wpisów komorniczych w księdze wieczystej – ten warunek musiał być spełniony na etapie podpisywania umowy przedwstępnej,

  • wyrejestrowania spółki z adresu, a dokładniej zaś przeniesienia jej siedziby w inne miejsce – było to szczególnie ważne w kontekście zaciąganego kredytu hipotecznego. Warunkiem uruchomienia kredytu było właśnie wyrejestrowanie spółki z adresu sprzedawanego mieszkania, drugi z warunków prawnych musiał być spełniony przy umowie przenoszącej własność (ostatecznej).

Kupiec był bardzo zadowolony ze stanu mieszkania, lokalizacji i możliwości aranżacji pomieszczeń. Zakup finansowany był z kredytu hipotecznego. Okazało się, że i tu mogliśmy pomóc, tym razem kupującemu. Choć co za tym idzie również sprzedającemu. Dzięki sprawnemu załatwieniu formalności kredytowych, czyli szybkiemu załatwieniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, równie szybko mogliśmy organizować przedwstępną umowę sprzedaży.

Miejsce i termin spotkania, dobraliśmy u notariusza z długoletnim stażem, który sprawę załatwił profesjonalnie, pełniąc stały nadzór nad prawidłowym przebiegiem transakcji.

W trakcie spotkania u notariusza (umowa przenosząca własność) uzgodniliśmy datę przejęcia nieruchomości przez kupującego, a wydanie jej przez sprzedającego.

Wydanie nieruchomości “poszło” niezwykle sprawnie. Spisano stany wszystkich liczników, wydano klucze, potrzebne dokumenty i przekazano niezbędne informacje. Całość została spisana w protokole. Nowi właściciele mogli cieszyć się nowym miejscem, a sprzedający realizacją swoich planów.